Ovčín

Výstavba ovčína byla docela narychlo. Původně jsme totiž měli mít přes zimu jenom šest kluků a těm by stačil přístřešek co už stál, jen bylo v plánu ho trochu zateplit.

Ale člověk míní a pánbůh mění :-) a koncem října k nám doputovalo osm oveček a jeden plemenný beran. Bylo jasné, že potřebujeme něco většího, kde by se mohly holky na jaře v klidu bahnit a mrňousci byli chráněni před deštěm a větrem. Naštěstí se nám podařilo ukecat velice šikovného tesaře, kterému nevadilo, že mu ráno mrznou ruce a ten postavil konstrukci. Zbytek byl na nás. My jsme mrzli asi dva týdny :-) Ale podařilo se.

 

Krmný stůl

Pro servírování sena ovcím máme krmný stůl (jesle, krmelec – jak kdo chce).
Stůl je sestaven tak, aby se minimalizovalo zakrmování vlny rostlinnými zbytky, což komplikuje její další zpracování.
Při výrobě je důležité dbát aby všechny hrany kam ovce strkají hlavy byly ohoblované, v opačném případě si ovce sedřou kůži do krve.

3 komentáře u „Ovčín

 1. Dobrý večer, musím pochválit Vaše (nebo tvoje , známe se z vlnění) stránky, zase mám co číst :-). Ale chtěla jsem se zeptat, co beran a krmný stůl, nezůstává tam zaklíněný? V květnu si přivezeme taky shetlandského berana a tak by mě zajímalo, jak jste ze stolem spokojeni. Zatím máme ovce bez rohů :-).
  Děkuji předem
  Milena Mayerová

  1. Zdravím:-)
   Fakt je, že my jsme berana u krmného stolu ještě neměli, protože jehničky budeme připouštět prvně…takže bude premiéra:-) Ty dvě starší holky, co se bahnily letos, byly u berana na návštěvě.
   Ale kamarád má u stolu berany už několik let, a žádný problém neměl.
   Jediné co jsme zaznamenali my byl fakt, že mrňouskům netrvalo moc dlouho než zjistili, jaká je to prima zábava prolézat mezi šprušlemi a válet se v seně. Což o to, sledovat je, bylo balzámem pro duši, ale seno obohacené o bobky ovcím moc nevonělo. Naštěstí je to už vlastně ke konci krmné sezony.
   S pozdravem
   Marcela

 2. Dobrý den, velmi se mi líbil váš ovčín. Prosím jaké jsou rozměry. S ovečkami budeme teprve začínat. Chtěl bych něco podobného, ale musím se vejít do 50 m2 a 5 m výšky, protože budu stavět na zemědělské půdě a chci to pouze na ohlášení. Byli byste ochotní poskytnout prosím projekt nebo nějakou dokumentaci? Děkuji Standa S.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..